Pelesos g. 3
Vilnius, Lietuva
Mes dirbam
kol kiti miega
+ (370) 684 13 958
info@rimarstatyba.lt

Šiltinimas poliuretano putomis

Pasirinkite sandarų apšiltinimą

Vientisas termoizoliacijos sluoksnis be šiluminių tiltų.
GAUTI PASIŪLYMĄ
IMG_6625  IMG_0185

Informacija telefonu: +370 684 13958   

 +370 671 34171

Putų poliuretanas

 Šiuolaikiška ir efektyvi šilumos, garų, garso ir hidroizoliacija, gaunama darbų atlikimo vietoje.

PPU techninės charakteristikos:

Rodiklių pavadinimas Įvairių markių PPU dydžiai
Sąlyginis tankis 38,0 (kg/m3); 42,0 (kg/m3); 60,0 (kg/m3); 
Gniuždantis stipris, lenkiant 0,35 – 1,90 MPa
Laidumas šilumai   0,025 W/m*K
Uždarų porų skaičius 95,0 %
Vandens absorbcija, tūrio 1,2 – 2,1 %
Degumas E
Ekologiškumas neutralus
 

Atliekant pamatų ir cokolių šilumos, bei drėgmės izoliavimo darbus naudojame  efektyviausią medžiagą.

Šilumos nuostoliai patiriami per sienas, todėl apšiltinus sienas poliuretanu, sumažėja išlaidos šildymui.

Naudojant grindų šiltinimui purškiamą putų poliuretaną nėra siūlių, tačiau šis metodas turi ir daug kitų privalumų.

Stogo šiltinimui siūlome šiuolaikišką šiltinimo būdą, naudojant naujos kartos, labai efektyvias šiltinimo medžiagas.

           

Dėl ypatingos monolitinės struktūros poliuretano putos užtikrina aukštą šilumos ir triukšmo izoliacijos lygį;

Galimybė tiesiog statybvietėje pasigaminti ir sunaudoti poliuretano putas ženkliai sumažina išlaidas – kadangi poliuretano putų šilumos laidumas yra labai mažas, taupoma erdvė (20 mm putų pakeičia 50 mm mineralinės vatos)

Poliuretano putos atsparios drėgmei ir grybeliams, gerai atlaiko visas temperatūras, yra nedegios, neišskiria teršalų ir alergenų.

Dėl savo patvarumo kietosios poliuretano putos suteikia papildomo patvarumo konstrukcijoms.

Dėl mažo šilumos laidumo (0,025 W / (m • K)), mažo vandens garų pralaidumo ir hidroizoliacinių savybių poliuretano putos pritaikomos beveik visur ir yra naudojamos tokiuose darbuose, kaip:

  • Stogų ir palėpių termoizoliacija;
  • Sienų šilumos ir garso izoliacija tiek iš vidaus, tiek iš išorės;
  • Pamatų drėgmės ir termoizoliacija;
  • Vamzdžių ir šaldymo kamerų gamyba.

Dažniausiai užduodami klausimai!

Noriu apipurkšti PPU pamatus su ruberoidine danga. Ar galima?

Putų poliuretanu dengiamas praktiškai bet koks paviršius, išskyrus polietileną, šlapius ir aliejumi dengtus paviršius.

Kiek ilgai reikia vėdinti patalpas, po to kai išpurškiama PPU?

Baigus šiltinimo PPU darbus, patalpa vėdinama 15-30 minučių, o praėjus šiam laikui medžiaga nieko neišskiria ir neskleidžia kvapo.

Ar galima apšiltinti grindis?

Žinoma, galima, ant betoninių grindų užpurškiamas tam tikro storio putų poliuretano sluoksnis, o po to pilamas išlyginamasis sluoksnis. Jei Jūsų grindys yra medinės, jas geriau šiltinti iš apačios, o jei tokios galimybės nėra, medinės grindys dengiamos taip pat, kaip ir betoninės.

Nusprendžiau apšiltinti grindis iš rūsio, ant medienos yra drėgmės. Kokios šiuo atveju purškimo sąlygos?

Geriausia būtų, apšiltinti pamatus ir perdangą iš lauko pusės, jei perdanga betoninė, bet jei perdanga medinė, tai pamatus galima apšiltinti iš vidaus.

Mane domina mažiausias PPU sluoksnio storis

Uždarų porų PPU – 30 mm.

Ar PPU sugeria vandenį?

Sugeria ne daugiau kaip 2 % – dėl putų poliuretano uždarų porų struktūros. Putų poliuretaną sudaro 95% uždarų užpildytų dujomis porų, kurios negali sugerti vandens.

Patarkite, ar PPU, kurio tankis 12-15kg/m3, galima naudoti karkasui?

Uždarų porų purškiamo PPU, kurio tankis 12-15 kg/m3, nėra, yra atvirų porų (kaip porolonas). Visgi, jis pasižymi daug blogesnėmis šilumos laidumo savybėmis (1,5 – 2 karto), nei uždarų porų, be to, jo negalima naudoti kaip garų izoliacijos, taigi, jo apsaugai netgi reikalinga garų izoliacija. Atvirų porų PPU paprastai naudoja patalpų viduje ir garso izoliacijai, nes jis geriau, nei uždarų porų PPU, saugo nuo triukšmo.

Putų poliuretanu noriu apšiltinti palėpę, ar verta?

Putų poliuretanas puikiai tinka palėpių perdangoms ar kaip stogo šiltinimo medžiaga, o šių darbų trukmė ženkliai trumpesnė nei renkantis kitus šiltinimo būdus.

1-o aukšto apšiltinimas iš rūsio (PPU purškiamas ant lubų). Kokie trūkumai ir kokie privalumai? Kokio storio PPU pakaktų?

Privalumai: jei namas naujas, tai putų poliuretaną galima purkšti tiesiai ant darbinių grindų, t. y. nereikia grebėstų, jei namas rekonstruojamas, tai galima purkšti tiesiai ant apatinių grebėstų. Purškiant PPU, nebereikalinga garų izoliacija ir apsaugos nuo vėjo. Putų poliuretanas pateks į visus plyšius, užpildys visus prisišliejimus prie pamatų, apsaugos grindis nuo drėgmės, kylančios iš žemės, nes PPU purškiamas skystas, jį pašildžius. Jis susigers į visas medinius tašelius – tai geriausias antiseptikas, nebus puvinio ir pelėsių.

Ar tiesa, kad putų poliuretanas be šilumą izoliuojančių savybių pasižymi ir hidroizoliacinėmis savybėmis?

Putų poliuretanas iš tiesų pasižymi hidroizoliacinėmis savybėmis, didėjant tankiui šios savybės tik stiprėja.

Rūsyje ant lubų atsirado kondensato, ar taip gali būti dėl blogos šilumos izoliacijos?

Žinoma, apšiltinus rūsio lubas, lubų temperatūra rūsyje bus tokia, kaip ir pačiame rūsyje, ir kondensatas daugiau nesusidarys.

Ar galima šiluminę izoliaciją PPU naudoti kaip garų izoliaciją?

PPU praleidžia tiek pat garų, kiek ir 50 mm storio garų izoliacinė plėvelė. Garų molekulės dėl savo mažumo praeina pro PPU struktūrą, kaip ir bet kokia kita organinė medžiaga.

PPU lyderiauja tik pagal šilumos laidumą ir pagal ilgaamžiškumą, kaip jums pavyksta įtikinti projektuotojus naudoti PPU projektuose kaip šiltinimo medžiagą?

Projektuotojai, kurie bent vieną kartą panaudojo PPU, vėliau renkasi tik šią medžiagą, nes ji geresnė nei kitos.

Kaip antiperenas, esantis PPU, veikia metalą, apipurškus jį PPU?

Metalas praktiškai užkonservuojamas, nes nepraleidžiami garai, be to, apsaugomas chemiškai PPU sluoksniu, tuo pat metu padidėja konstrukcijos laikinas atsparumas ugniai.

Kas turi įtakos PPU purškimo kokybei?

Pavyzdžiui, esant žemai temperatūrai, putų poliuretanas blogai putoja, sunaudojama per daug medžiagos, gaunamas per didelis tankis, kai apipurškiamas paviršius drėgnas – daug blogiau prilimpa, o jei šlapias – visiškai nekimba.

Kas turi įtakos sunaudojamos medžiagos kiekio didėjimui ir mažėjimui?

Siena sudaryta iš trijų eilių, kurių dydis 10m х 3m su 1,5 mm tarpu, ar bus galima įpurkšti PPU į šį tarpą tarp sienų?

Ar galima PPU padengti sieną tolygiai be įvairių kauburėlių?

Be kauburėlių nepavyks, nes PPU purškiamas skystas, jis atkartoja sienos formas, visus jos nelygumus. Tai taikoma ir kitiems elementams. Pavyzdžiui, apipurškiant šlifuotas medines dailylentes 3-4 cm storio PPU sluoksniu, paviršiuje atsiranda iškilus medžio rievių, esančių ant dailylenčių, raštas.

Ar galima PPU užpilti klojinį, kad nebūtų kauburėlių?

Galima, tik reikia tiksliai apskaičiuoti pradžios ir stingimo laiką. Būtina žinoti, kad PPU gali sulaužyti kolijinį, jei bus pilamas per didelis kiekis.

Kiek laiko užtrunka šilumos izoliacijos įrengimas, naudojant putų poliuretaną?

Viskas priklauso nuo to, kiek sudėtingas priėjimas prie apipurškiamo paviršiaus. Esant normalioms sąlygoms, mūsų specialistai apipurškiama PPU iki 1000 kvadratinių metrų per pamainą.

Kokiu metu geriausia purkšti PPU ir kaip teisingai paruošti paviršių?

Siekiant taupyti putas, su PPU geriausia dirbti vasarą, kai oro temperatūrą aukštesnė kaip 15 laipsnių, tiek dieną, tiek naktį. Purškiamas paviršius turi būti nuvalytas nuo purvo ir dulkių.

Ar tinkamai pasielgsiu, jei apipurškus pamatus PPU, PPU sluoksnį, esantį grunte, padengsiu vandenį atstumiančiomis dangomis sausų mišinių pagrindu?

Ne. Dangos iš sausų mišinių nėra tinkamos naudoti požeminei pamatų daliai, mechaninei apsaugai geriausia naudoti specialias plastikines hidroizoliacines dangas, kurios ir vandens nepraleis ir nuo grunto judėjimo apsaugos.

Ar galima šilumos izoliaciją PPU naudoti vietoj garų izoliacijos, nes statybos metu nebuvo naudojama tam skirta plėvelė?

Putų poliuretanas pasižymi puikiomis garų izoliacinėmis savybėmis. Taigi, PPU drąsiai galima naudoti kaip garų izoliacinę medžiagą.

Kokia turi būti metalo temperatūra, apšiltinant PPU angarą, ar galima darbus atlikti, esant žemoms temperatūroms?

Norint purkši PPU ant metalo, jo paviršius turi būti šiltesnis nei 5 laipsniai, o angaro viduje darbus galima atlikti ir esant -10 laipsnių temperatūrai, bet metalas turi būti šildomas vadinamomis šiluminėmis patrankomis, jei temperatūra dar žemesnė, metalas greitai ataušta.

Kaip pašalinti perteklinį PPU sluoksnį?

Su kuo Jums patogiau dirbti, paprastai tai arba metalo pjūklas, arba pagaląsta mentelė ar kitas instrumentas.

Aš girdėjau, kad PPU rimtas trūkumas – neatsparumas ultravioletiniams spinduliams, jų veikiama viršutinė tvirta plutelė pradeda irti, praėjus kelioms paroms po užpurškimo, ar tai tiesa ir kaip su tuo kovoti, jei tai tiesa?

Ne, tai ne tiesa. Putų poliuretanas ima irti veikiamas ultravioletinių spindulių, bet ne taip greitai. Geros putos netgi keletą mėnesių gali būti veikiamos saulės spindulių, kinta tik spalva – geltonija. Tik po kelių metų gali suirti keli dangos milimetrai, ši danga niekur nedings, o liks ant PPU paviršiaus ir pati save saugos. Daugiau jokių pakitimų.

Kokia medžiaga geriau apšiltinti medines užmiesčio namo sienas iš rąstų 150х150?

Mes siūlome šiltinti tik putų poliuretanu, nes tai pati šilčiausia ir ilgaamžiškiausia izoliacinė medžiaga. Norint apšiltinti namą iš rąstų 150х150, užteks ir 50mm storio PPU, tai bus vienalytis šilumos izoliacijos sluoksnis be plyšių ir skersvėjų.

Kas tai yra šiltinimas PPU?

Šiltinimas PPU – tai dengimas šilumos izoliacija, tam naudojant šiltinimo medžiagą putų poliuretaną, trumpiau vadinamą PPU (putų-poli-uretanas).

Nuo ko priklauso PPU kaina?

Pirmiausia, priklauso nuo putų poliuretano tankio, kuo jis tankesnis, tuo didesnė kaina. Antra, kaina priklauso nuo kokybės, kurią sudaro dvi sudėtinės dalys: žaliava ir įranga, kuri žaliavą perdirba į pradinę šiltinimo medžiaga.

Kaip putų poliuretanas sulimpa su kitais paviršiais?

Štai keletas PPU sulipimo su įvairiomis medžiagomis charakteristikų: ketus, cinkuota geležis – 2,0 kg/cm2, plienas, pluoštinio plastiko (voloknito) 1,5 kg/ cm2, aliuminis 1,0 kg/ cm2, mediena (fanera) 1,5 kg/ cm2, betonas 2,5 kg/ cm