Mūsų įmonė šiltina įvairius gamybinius ir administracinius pastatus, tokius kaip: sandėliai, daržovių saugyklos, šaldymo kameros, automobilių parkuotės, cechai ir t.t., naudodama pačius moderniausius ir efektyviausius būdus.
Greitai montuojami arkiniai angarai – vis labiau populiarėjanti statinių, naudojamų įvairiam sandėliavimui (įskaitant daržoves), transporto priemonių parkavimui bei laikymui, gamybos cechų ir netgi parduotuvių, turgų ir verslo centrų įrengimui.
Toks angarų populiarumas yra susijęs su jų statybos ypatumais – jie gaminami iš plono cinkuoto plieno, jiems nereikia pamatų, sijų ar kolonų, kitų laikančiųjų konstrukcijų. Tokie angarai ilgaamžiai, greitai surenkami, gali būti pastatyti ant įvairaus grunto, o svarbiausia – jų kaina keliskart mažesnė nei panašių kapitalinių pastatų.
Visgi, tokių angarų konstrukcijų pliusai tampa jų neginčytinais minusais, kai imama kalbėti apie eksploatavimą. Svarbiausias trūkumas – statinyje, kurio plieno storis 1-1,2 mm, šiluma nesilaiko ilgiau kaip keletą minučių, o juk temperatūrinis režimas svarbus bet kokiai veiklos rūšiai. Apšildyti didžiules angaro patalpas, jei ir įmanoma, tai paprasčiausiai neekonomiška.
Tokiu atveju vienintelė reali išeitis – apšiltinti angarą (sandėlį). Tai leidžia ženkliai sumažinti energijos sąnaudas jo apšildymui bei užtikrina stabilią temperatūrą statinio viduje. Angarų šiltinimui šiai dienai siūlomos įvairios medžiagos – pradedant nuo tradicinių ruloninių mineralinės vatos šiltinimo medžiagų, baigiant įvairiais putplasčiais. Ką gi pasirinkti?
Angaro šiltinimas, atsižvelgiant į jo dydį – tai labai sudėtinga ir brangi procedūra. Bet kokia klaida, pasirenkant šiltinimo medžiagas, gali labai brangiai kainuoti – dažnai įprasti šiltinimo būdai, tinkami namų šiltinimui, tokiais atvejais yra visiškai neekonomiški, o kartais net ir nuostolingi.
Pavyzdžiui, šiltinant sandėlius mineraline vata būtina numatyti jos tvirtinimo prie karkaso elementus, dėl to pasunkėja konstrukcija, pažeidžiamas jos vientisumas. Tai gali sutrumpinti statinio eksploatavimo laiką. Be to, tokia šiltinimo medžiaga reikalauja įrengti patikimą garus izoliuojantį sluoksnį. Kitu atveju, kondensatas per keletą metų sunaikins šiltinimo medžiagos sluoksnį. Paprastai tokiam sluoksniui naudojamos garus izoliuojančios polimerinės plėvelės, bet jas taip pat reikia pritvirtinti; jos brangios ir neilgaamžės. Toks garus izoliuojantis sluoksnis dažnai pažeidžiamas natūralios deformacijos, kuri atsiranda angaro eksploatavimo metu.
Visą angaro paviršių tolygiai padengti bet kokia šilumine izoliacija, kurią dar reikia ir pritvirtinti, yra labai sudėtinga – visada liks įtrūkimai ir tarpai, kurie stipriai sumažins bendrą šiluminės izoliacijos efektyvumą. Be to, tokie darbai trunka labai ilgai. Jie praktiškai visada atliekami aukštyje, o už darbo laiką, vėl gi, reikia mokėti.
Šiandieną pats efektyviausias angaro šiltinimo būdas – tai šiltinimas putų poliuretanu. Be labai gerų šiluminių rodiklių, šis metodas turi daug kitų privalumų, kurie labiausiai pastebimi, dirbant su dideliais tūriais ir plotais.
Nebereikalingas papildomas šiluminės izoliacijos tvirtinimas prie angaro karkaso – putos poliuretanas labai gerai sukimba su plienu, tad PPU purškiamas iš karto ant paties karkaso.
PPU purškiant putų poliuretaną, gaunamas tolygus sluoksnis – be įtrūkimų ir plyšių bei šalčio tiltelių.
Putų poliuretaną galima purkšti ant įvairios konfigūracijos ir formos (įskaitant ir horizontalų) paviršiaus (galima šiltinti lubas).
Putų poliuretano labai mažas garų pralaidumas, tad papildomai nebereikia montuoti garus izoliuojančio sluoksnio.
Putų poliuretanas yra ilgaamžis, jo tarnavimo laikas iki 50 metų.
Angarų šiltinimas putų poliuretanu užtrunka kelis kartus trumpiau, nei šiltinimas alternatyviomis medžiagomis (1000m2 – apie 2 dienas).
Sandėlių šiltinimas 50 mm sluoksnio putų poliuretanu prilyginamas apšiltinimui 150 mm storio mineraline vata.
Atsižvelgiant į pageidaujamą temperatūrinį režimą, putų poliuretaną galima užpurkšti norimo storio sluoksniu.
Putų poliuretanas ekologiškai švarus, nepalaiko degimo.
Nedidelis jo tankis leidžia išvengti papildomų konstrukcijos apkrovų.
Visų kitų medžiagų, atsižvelgiant į išvardintus veiksnius, naudojimas paprasčiausiai yra neefektyvus, tiek ekonominiu, tiek ir gaunamos kokybės atžvilgiu. Mūsų specialistai pasiruošę imtis pačių sudėtingiausių užsakymų.