Pelesos g. 3
Vilnius, Lietuva
Mes dirbam
kol kiti miega
+ (370) 684 13 958
info@rimarstatyba.lt

Sutapdinto (plokščio) stogo šiltinimas

Nereikia išardyti seno stogo

Per mažaaukščio pastato stogą netenkama 25% šilumos. Tai pati  pažeidžiamiausia statinio dalis, juk šiltas oras, būdamas lengvesnis už šaltą, kyla aukštyn. Ir jei jo kelyje neatsiranda gero barjero, tai šilumos pastate neliks. Stogo šiltinimas – tai sudėtinga užduotis, kurią kokybiškai atlikti gali tik profesionalai. Tinkamai atlikti izoliavimo darbai iš karto akivaizdžiai sumažina šilumos nuostolius ir padeda sukurti jaukią aplinką būsto viduje.

Daugelis gamybinių pastatų ir daugiaaukščių gyvenamųjų namų yra plokščiastogiai.

Standartinio plokščio stogo sandara yra tokia:
pagrindas (betono danga, metalas ir t.t.), garų izoliacija, šilumos izoliacija, betono pasluoksnis ir hidroizoliacija. Garų izoliacijai paprastai naudojamos polietileno plėveleės, šilumos izoliacijai – didesnio tankumo akmens vata, o hidroizoliacijai – bituminės-polimerinės stogų medžiagos. Šios technologijos netobulumas slypi tame, jog lieka siūlės, nors jas ir sulydo. Dėl šios priežasties stogo eksploatavimo laikas stipriai sutrumpėja.

Jūsų dėmesiui siūlome naujausių technologijų šiltinimo ir hidroizoliavimo medžiagas – tai besiūliai purškiami polimerai, kurių eksploatavimo laikas didesnis nei 30 metų.

Viena iš efektyviausių šilumos izoliavimo medžiagų šiandieninėje rinkoje – purškiamas putų poliuretanas (PPU).

Putų poliuretanas (PPU) pasižymi labai žemu šiluminio laidumo koeficientu (0,022 w/mK), todėl šilumos izoliacijos sluoksnio storis sumažėja 1,5-2 kartus, lyginant su šilumos izoliavimui naudojamomis tradicinėmis medžiagomis. Putų poliuretano sluoksnis nepraleis tokio kiekio šilumos, kurio užtektų ištirpinti sniegui, o esant gerai garso izoliacijai, į namus nepateks pašaliniai garsai. PPU tankis toks, kad galima be baimės juo vaikščioti ir prižiūrėti įrangą, esančią ant stogo.

Paskutiniuosius 25 metus Vakarų Europoje ir JAV plačiai paplito stogų sutvirtinimas putų poliuretanu. Būtent, ten pirmiausia imta mąstyti apie efektyvų šilumos naudojimą. Greitai tapo aišku, kad šilumos nuostolius, o kartu ir apšildymui naudojamų prietaisų galingumą be vargo galima sumažinti, šiltinant gyvenamųjų namų stogus.
Neginčijamas šiltinimo putų poliuretanu privalumas tas, kad, norint visiškai hermetizuoti stogą, užtenka užpurkšti tik vieną šios medžiagos sluoksnį. Šiandieną tik ši medžiaga pasižymi garų, drėgmės ir šilumos izoliavimo savybėmis. Todėl stipriai sumažėja atliekamų darbų kaina bei ir darbo sąnaudos, lyginant su kitomis šiltinimui naudojamomis šilumą sulaikančiomis medžiagomis.

Stogo šiltinimo purškiamu putų  poliuretanu privalumai:

Nereikia išardyti seno stogo;
Putų poliuretanas pasižymi mažiausiu šiluminio laidumo koeficientu, tad, galima naudoti mažesnio storio sluoksnį;
Nebūtinas specialus stogo paviršiaus paruošimas;
PPU pasižymi geru sukibimu su daugeliu statybinių medžiagų;
Be vargo apgaubia bet kokių formų ir išlenkimų paviršius;
Užpildo įtrūkimus, paslepia defektus, danga yra vientisa ir lygi – be siūlių ir sandūrų;
Greitai atliekami darbai (iki 300 m2 per dieną).

Tikrai šiltas stogas būna be varveklių.
Viena iš purškimo technologijos ypatybių yra ta, kad paviršių galima padengti bet kokio storio danga. Naudojant gamyklines nustatytų dydžių izoliavimo medžiagas – tai neįmanoma.

Šia medžiaga stogą galima apšiltinti tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Dengiant PPU stogo viršų, dangą būtina apsaugoti nuo saulės spindulių. Tokią apsaugą stogui iš PPU suteikia specialūs atsparūs ultravioletiniams spinduliams dažai, kurie papildomai apsaugo ir nuo drėgmės, dėl to pailgėja stogo eksploatacijos laikas. Dažų spalvą galima pasirinkti!

Šiltinant stogą, būtina atsižvelgti į apkrovas, kurios veikia dangą – jų priežastimi gali būti ir vaikščiojantys stogu žmonės, ir sniego sankaupos žiemą. Tokiais atvejais stogų šiltinimui naudojamas padidinto tankio putų poliuretanas, kuris be vargo gali išlaikyti žmogaus svorį.

Stogo šiltinimas purškiamu putų poliuretanu išsprendžia ir varveklių bei ledo susidarymo problemą, kuri atsiranda dėl blogos šilumos izoliacijos, kurios pasekmė – tirpstantis sniegas. Užtenka apšiltinti stogą tik 30-50 mm storio sluoksniu, ir varveklių kaip nebūta ar tik vienas kitas.
Izoltas stogų apšiltinimui naudoja putų poliuretaną, pasižymintį šiomis savybėmis:

Mechaninės savybės Rodikliai
Šiluminio laidumo koeficientas, w/mk 0,022
Tankis, kg/m3 50-150
Uždaros poros, % >95
Sukibimo tvirtumas, kg/cm2 >1
Atsparumas temperatūroms -100 – +150°C
Drėgmės iš oro įgeriamumas 2% pagal tūrį
Formos stabilumas, veikiant šalčiui, % ne daugiau 2
Formos stabilumas, veikiant karščiui, % ne daugiau 5

Putų poliuretanas nepalaiko degimo proceso (degumo klasė B2), nepūva, ekologiškai saugus, leistas naudoti Lietuvos teritorijoje kaip šilumą izoliuojanti medžiaga. Reikia pastebėti, kad šią purškiamą medžiagą galima naudoti ne tik stogų šiltinimui. Statyboje ji naudojama grindų ir gyvenamųjų namų vidinių patalpų, gamybinių statinių šiltinimui. Dėka taikomos purškimo technologijos putų poliuretanas yra universali ir labai efektyvi šilumos izoliavimo priemonė.

Stogo konstrukcijos šiltinimo procesas

Stogo nuvalymas

Kropsčiai nuvaoma esama stogo danga.

Šiltinimos putomis

Užpurškiamos padidinto tankumo poliuretano putos.

Dažymas membrana

Dažymas atsparia UV spinduliams membrana.